Antalya – Pamukkale – Dalan – pláž Iztuzu – Demre

Antalya – Pamukkale – Dalan – pláž Iztuzu – Demre
 • Poznávacie zájazdy / Antalya – Pamukkale – Dalyan - pláž Iztuzu – Demre - foto
  Poznávacie zájazdy / Antalya – Pamukkale – Dalyan - pláž Iztuzu – Demre - foto
  Poznávacie zájazdy / Antalya – Pamukkale – Dalyan - pláž Iztuzu – Demre - foto
 • Poznávacie zájazdy / Antalya – Pamukkale – Dalyan - pláž Iztuzu – Demre - foto
  Poznávacie zájazdy / Antalya – Pamukkale – Dalyan - pláž Iztuzu – Demre - foto
  Poznávacie zájazdy / Antalya – Pamukkale – Dalyan - pláž Iztuzu – Demre - foto
 • Poznávacie zájazdy / Antalya – Pamukkale – Dalyan - pláž Iztuzu – Demre - foto
  Poznávacie zájazdy / Antalya – Pamukkale – Dalyan - pláž Iztuzu – Demre - foto
  Poznávacie zájazdy / Antalya – Pamukkale – Dalyan - pláž Iztuzu – Demre - foto
 • Poznávacie zájazdy / Antalya – Pamukkale – Dalyan - pláž Iztuzu – Demre - foto
 • Počas výletu navštívime stredomorskú perlu Antalyu, antické mestečko Hierapolis, okúpeme sa v Kleopatrinom bazéne a budeme obdivovať krásne travertíny v Pamukkale. Budeme mať možnosť zaletieť si balónom a vidieť krásu tejto oblasti z vtáčej perspektívy. V Pamukkale si odpočinieme v termálnom hotelovom bazéne. Presunieme sa do Dalanu, kde navštívime pláž Iztuzu a uvidíme krásne modré more. Ďalej navštívime mestečko Demre známe pre svoje historické a kultúrne spojenie s antickým mestom Myra, ktoré bolo jedným z hlavných miest v starovekom regióne Lýcia. Ak chcete vidieť každé z týchto nezvyčajných miest, potom je náš výlet určený práve pre vás.

  1.deň

  Prílet do Antalye, pôsobivého pobrežného mesta a známej turistickej destinácie, ktorá sa  nachádza na juhu Turecka. Antalya je obľúbená a známa svojou nádhernou prírodnou krásou, historickými pamiatkami, plážami a bohatým kultúrnym dedičstvom. Následne odchod do Pamukkale. Pamukkale je známe pre svoje biele vápencové terasy vytvorené minerálnymi prameňmi. Ubytovanie v hoteli, privítanie sprievodcom CK. Voľný čas, možnosť kúpania v termálnom hotelovom bazéne.

  2.deň

  Odchod do antického mestečka Hierapolis (v preklade „sväté mesto“), starovekého mesta a významnej archeologickej lokality. Jeho história siaha do 2. storočia pred naším letopočtom. Hierapolis bol známy najmä svojimi termálnymi prameňmi, ktoré boli považované za liečivé. Okrem kúpeľov sa v Hierapolise nachádza množstvo ďalších historických budov a pamiatok, ako napríklad amfiteáter, divadlo, baziliku, kresťanské kostoly a múzeum.

  Kúpanie v Kleopatrinom bazéne, ktorý je známy ako Cleopatra's Thermal Pool. Je to termálny bazén, ktorý je obklopený antickými ruinami a ktorý sa považuje za miesto, kde mala egyptská kráľovná Kleopatra svoje kúpele. Bazén samotný je napájaný termálnymi prameňmi s teplou vodou, ktorá má príjemnú teplotu a je považovaná za liečivú.

  Pamukkale travertíny predstavujú jedinečné prírodné útvary, ktoré sú vytvorené minerálnymi prameňmi. Tieto travertíny sú vytvárané usadením minerálov zo zvýšeného obsahu vápnika v termálnych prameňoch. Terasy sú kaskádovité bazény tvorené postupným usádzaním minerálov z termálnej vody. V dôsledku toho má Pamukkale vzhľad bielej krajiny pokrytej vrstvou "bavlny" či "pamuku", čo je dôvod jeho názvu (v preklade z turečtiny znamená "bavlnený hrad"). Pamukkale je spolu s Hierapolisom zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

  V poobedných hodinách návšteva textilného centra spojená s nákupom.

  3.deň

  V ranných hodinách let balónom. Presun do Fethiye. Fethiye je príjemné mesto známe svojou malebnou modrou lagúnou a bielymi plážami. Nachádzajú sa tu malebné uličky, trhy a historické stavby.

  Obed v rybárskej dedinke a presun do strediska Ölüdeniz, ktoré je známe predovšetkým pre svoje nádherné pláže a modré more. Toto miesto ponúka úchvatné scenérie a zároveň možnosť zaletieť si na paraglidingu, pre ktorý sú tu vytvorené vynikajúce podmienky.

  Presun do Dalyanu (prípadne Dalaman). Dalyan a je známe svojou prírodnou krásou, archeologickými pamiatkami a krásnymi plážami. Mesto je prepojené sústavou kanálov.

  4.deň

  Plavba loďou po rieke Dalyan, chytanie modrých rakov, návšteva piesočnatej pláže Iztuzu, ktorá je známa svojou prírodnou krásou a je jednou z najvýznamnejších lokalít pre hniezdenie kariet veľkohlavých (lat. Caretta caretta) – korytnačiek vyskytujúcich sa v tejto časti Turecka, odpočinok v bahenných kúpeľoch. Bahenné kúpele majú terapeutické a relaxačné vlastnosti.  Bahno z kúpeľov obsahuje minerály, ktoré majú pozitívny vplyv na pokožku a telo. Budete mať možnosť bahno natrieť na telo, nechať ho zaschnúť a potom sa opláchnuť v miestnom prameni alebo rieke.

  5.deň

  Výlet s loďkou k Modrej jaskyni. Táto jaskyňa je známa svojimi krásnymi modrými odtieňmi vody, ktoré vznikajú vďaka efektu lúčov slnka, ktoré prenikajú do jaskyne cez otvor vo vrchole.

  Návšteva Motýlej doliny, ktorá je známa svojou úchvatnou prírodou, strmými útesmi a množstvom farebných motýľov, ktoré sa tu vyskytujú, čo aj dalo údoliu jeho názov.

  Návšteva ostrova Sv. Mikuláša, zátoky Studená voda ("Zátoka Soğuk Su"). Tu si môžete  zaplávať v jasnej a priezračne čistej vode, objavovať okolité prírodné útvary a obdivovať krásne pobrežie obklopené bujnou vegetáciou.

  6.deň

  Presun do Demre, návšteva kostola Sv. Mikuláša, ktorá bola postavená na počesť Svätého Mikuláša. Začátek formuláře

  Kostol bol postavený na mieste, kde sa pôvodne nachádzal hrob Svätého Mikuláša. Svätý Mikuláš bol biskupom Myry a jeho legendy o dobročinnosti sa stali základom neskorších príbehov o Santa Clausovi. Návšteva Kostola Svätého Mikuláša v Demre ponúka možnosť nielen spoznať históriu a architektúru tohto náboženského miesta, ale tiež si pripomenúť dedičstvo Svätého Mikuláša, ktorý sa stal symbolom dobročinnosti a štedrosti.

  V blízkosti Demre sa nachádzajú ruiny antického mesta Myra, ktoré bolo jedným z najvýznamnejších miest v Lýcii. Myra je známa pre svoje zachovalé divadlo a hrobky v skalách. Tieto hrobky, známe ako "Lýciske hrobky," sú jedinečné pre túto oblasť.

  Po návšteve historických miest sa budeme následne plaviť loďkou ku ostrovu Kekova. Ostrov Kekova je známy aj pre svoje potopené antické mesto, ktoré sa nachádza v oblasti zvané "Kekova-Simena". Potopenie mesta bolo dôsledkom zemetrasenia, ktoré zasiahlo túto oblasť v minulosti a spôsobilo, že časť mesta sa potopila pod hladinu mora a pri pohľade pod vodu je teraz možnosť vidieť ruiny starovekých stavieb.

  Návrat do Antalye, počas cesty navštívime vínnu pivnicu, spojenú s ochutnávkou miestneho vína.

  7.deň

  Prehliadka Antalye, prechádzka starým mestom (Yivli Minaret, Víťazný oblúk Hadriana).
  Individuálne voľno,  možnosť nákupov. Po obede navštívime jedno veľmi fotogenické miesto – vodopády Karpuzkaldiran, známe tiež ako Düden Şelalesi. Vodopády sú súčasťou väčšieho parku s atrakciami, množstvom stánkov s občerstvením a s možnosťou raftingu na hornej časti rieky. Vodopády, ktoré sa vyznačujú tým, že voda padá zo skalného útesu priamo do mora sú zaujímavé aj tým, že sú veľmi dobre viditeľné aj z lietadla pri pristávaní od mora na letisko Antalya.

  8.deň

  Po raňajkách transfer na letisko, odlet do Viedne.Začátek formuláře

  V cene je zahrnuté

  7x ubytovanie v 4* a 5* hoteloch s polpenziou (Antalya - Adonis Hotel 4*, Latanya Hotel 4*, Pamukkale – Colossae Thermal Hotel 5* alebo podobný, Dalyan – Dalaman Airport Lykia Thermal Hotel 4*), letecká doprava Viedeň - Antalya - Viedeň, 20kg podaná batožina, 8kg príručná batožina, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca, doprava a prehliadky podľa programu (bez cien za vstupy do pamiatok, múzeí, atrakcií, let balónom).

  V cene nie je zahrnuté
  Povinné príplatky: servisné poplatky 250 Eur na osobu. Vstupy do pamiatok, múzeí, atrakcií atď.
  Orientačné ceny niektorých vstupov do pamiatok, múzeí a atrakcií na osobu:
  Hierapolis – 30 Eur, Kleopatrine kúpele – 10 Eur, let balónom –  od 150 Eur do 200 Eur, paragliding vo Fethiye – 160 – 200  Eur, lanovka na vrch Babadag – 15 Eur, výlet Dalan vrátane obeda – 50 Eur, výlet do motýlieho údolia s jachtou vrátane obeda – 50 Eur, výlet jachtou na Kekova ostrovy a potopené mesto vrátane obeda – 45 Eur, Návšteva Myra – 15 Eur, kostol Sv. Mikuláša – 15 Eur
  Poznámka: Ceny vstupného sú aktuálne a môžu sa meniť, platia sa vždy až na mieste.
  Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie základné 3 Eur na osobu na deň alebo poistenie Pandemic 4 Eur na osobu na deň alebo poistenie Exclusive 4,5 Eur na osobu na deň.

  Upozornenie: Pri cestách do Turecka musia mať občania Slovenskej republiky (vrátane detí) platný cestovný doklad, ktorým je cestovný pas. Pas musí platiť minimálne o 150 dní dlhšie, než je dátum (deň) vstupu na územie Turecka. V zmysle platného zákona, vstup na územie Turecka nebude umožnený s pasom, ktorý má kratšiu dobu platnosti. Zároveň v pase musí byť aj dostatok voľného miesta (minimálne 2 čisté voľné strany) pre vstupné a výstupné pečiatky orgánov hraničnej a pasovej kontroly. 

  Program sa v závislosti od počasia môže meniť.